O nas

Jak pracujemy?

Podstawą do przeprowadzenia terapii jest pełny wywiad oraz badanie, które w zależności od odczuwanego bólu może być pełne lub limitowane. Celem wywiadu jest zebranie informacji dotyczących dolegliwości bólowych, dysfunkcji oraz problemów aktywności dnia codziennego.

Następnie terapeuta przeprowadza badanie aktywne i/lub pasywne. Ma ono uzupełnić informację, które struktury mogą być źródłem dolegliwości lub pokazać jaka funkcja życia codziennego jest zaburzona. Towarzyszy temu również obserwacja i palpacja problematycznego regionu.

Pierwsza terapia (próbna) potwierdza hipotezę problemu oraz wyznacza bliższe i dalsze cele terapii. Wykorzystywane są specjalne środki terapeutyczne i ćwiczenia lecznicze dobrane indywidualnie do  pacjenta. Interwencje terapeutyczne mają przywrócić prawidłowy ruch w poszczególnych segmentach ciała a dzięki temu poprawić funkcjonowanie w życiu codziennym.

Nasze działania oparte są o wiedzę z zakresu anatomii i neurofizjologii. W pracy z pacjentem opieramy się o  standardy z zakresu terapii manualnej. Jej celem jest wspomaganie leczenia dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. Jest to globalne myślenie o pacjencie biorące pod uwagę jego biopsychosocjalne aspekty funkcjonowania. Narzędziami naszej pracy są techniki poznane w ramach terapii manualnej wg  standardów IFOMPT oraz innych specjalistycznych metod z zakresu nowoczesnej fizjoterapii. Główna myśl, która towarzyszy naszej pracy to: w jaki sposób maksymalnie przywrócić utraconą funkcję.

Aktualności

Dane Adresowe

Reditum Gabinet Fizjoterapii

47-224 Kędzierzyn-Koźle
ul. Piotra Skargi 23/3
Telefon: +48 790 856 143
Telefon: +48 500 003 927
E-mail: reditum@reditum.pl
Facebook: facebook

O nas

Świadczymy kompleksowe usługi fizjoterapeutyczne. Zapraszamy do zapoznania się z zakresem naszych działań, które skierowane są w stronę osób z dysfunkcjami narządu ruchu czyli układu neuro-mięśniowo-szkieletowego.