Start

Świadczymy kompleksowe usługi fizjoterapeutyczne skierowane w stronę osób z dysfunkcjami narządu ruchu, czyli układu neuro-mięśniowo-szkieletowego.
W pracy fizjoterapeutycznej dążymy aby pomóc pacjentowi w chwili obecnej oraz by efekty wspólnej pracy przynosiły korzyści w dalszej perspektywie. Według nas kluczem do udanej współpracy jest zrozumienie przez pacjenta celu terapii. Istotną kontynuacją i utrwaleniem efektów prowadzonej fizjoterapii jest samodzielna praca w domu, a także zastosowanie przez pacjenta przyswojonej wiedzy i umiejętności w czynnościach życia codziennego.


Plan terapii dobieramy indywidualnie dla każdego pacjenta. Opiera się on o dokładnie przeprowadzony wywiad i badanie fizjoterapeutyczne. W przypadku odczuwanych przez pacjenta dolegliwości bólowych wywiad i badanie pozwalają na określenie, która struktura jest źródłem bólu lub dysfunkcji oraz jaka jest tego przyczyna. Najważniejsze dla nas jest działanie skierowane bezpośrednio na mechanizm powstawania bólu czy dysfunkcji. Przystępując do terapii próbnej koncentrujemy się w pierwszej kolejności na redukcji odczuć bólowych a także zabezpieczeniu uszkodzonych struktur. Następnie analizujemy czy osiągnęliśmy założony cel lub czy będą potrzebne rozszerzone badania.


Na każdym etapie terapii staramy się prognozować jakie efekty możemy osiągnąć krótkoterminowo a jakie będą wymagały dłuższego procesu fizjoterapii. Plan terapii obejmuje również niezbędny czas dla regeneracji poszczególnych struktur narządu ruchu takich jak: chrząstka, dysk, nerw. W przypadku dysfunkcji, które nie mogą być rozwiązane metodami fizjoterapii lub wymagają dodatkowej konsultacji medycznej sugerujemy by pacjent udał się do odpowiedniego specjalisty.W pracy z pacjentami mającymi ograniczenie aktywności życia codziennego (np. po udarze niedokrwiennym mózgu) odnosimy się do upośledzonej funkcji (np. problemu z chodem) by poprawić jakość życia we wszystkich jego sferach (pracy zawodowej, hobby itp).
Zapraszamy do zapoznania się z zakresem naszych działań.


Zapraszamy na fizjoterapię

Karolina Duda
Monika Gąsior

Aktualności

Dane Adresowe

Reditum Gabinet Fizjoterapii

47-224 Kędzierzyn-Koźle
ul. Piotra Skargi 23/3
Telefon: +48 790 856 143
Telefon: +48 500 003 927
E-mail: reditum@reditum.pl
Facebook: facebook

O nas

Świadczymy kompleksowe usługi fizjoterapeutyczne. Zapraszamy do zapoznania się z zakresem naszych działań, które skierowane są w stronę osób z dysfunkcjami narządu ruchu czyli układu neuro-mięśniowo-szkieletowego.