Pierwsza wizyta


Podczas pierwszej wizyty zostanie przeprowadzony z pacjentem wywiad, badanie oraz przeanalizowanie aktualnej dokumentacji medycznej. Jeśli celem spotkania jest nie tylko konsultacja fizjoterapeutyczna zostanie przeprowadzona również terapia próbna.

Jakich pytań mogę się spodziewać?

W czasie wywiadu zadane zostaną pytania odnośnie obszaru występowania objawów, typu zaburzenia: jaki rodzaj bólu, czy związany z ruchem lub spoczynkiem, czy występuje osłabienie mięśniowe, utrata czucia, czy dolegliwości związane są z porą dnia/nocy, kiedy objawy ustępują, manifestacja objawów: jaki wpływ mają objawy pacjenta na jego codzienne życie i wypełnianie obowiązków np. w pracy zawodowej historia objawów: od kiedy występują, jak się rozpoczęły, jakie zmiany zachodziły w miarę upływu czasu, pytania dodatkowe: dotyczące ogólnego stanu zdrowia pacjenta, przyjmowanych leków, przebytych urazów, wypadków a mogących mieć wpływ na zastosowanie interwencji fizjoterapeutycznych

Jak będę badany?
Badanie jest częścią wywiadu, terapeuta przeprowadza aktywne i/lub pasywne testy manualne w obrębie problematycznego regionu. Wszystkie czynności odbywają się do pierwszego odczucia bólu, bez dodatkowej prowokacji objawów. Podczas ewentualnego badania neurologicznego możliwe jest użycie radełka i młoteczka neurologicznego. Badanie funkcjonalne z zakresu neurologii odbywa się z dodatkowymi testami związanymi z aktywnością życia codziennego (np. umiejętnością samodzielnego przemieszczania się)

Co mam ze sobą zabrać?
Mile widziana jest dotychczasowa dokumentacja medyczna odnoszącą się do badanego regionu (MRI, RTG,TK, wypis ze szpitala, zalecenia od lekarza). Bardzo prosimy o udostępnienie nam kopii bądź wglądu w  oryginał.

Jak mam się ubrać?
W wygodny strój sportowy (krótkie spodenki np. do badanego regionu stawu kolanowego) czy komfortową bieliznę oraz o zabranie obuwia zamiennego (trampki, adidasy).

Ile trwa pierwsza wizyta?
Pierwsza wizyta diagnostyczna może trwać ponad godzinę, kolejne spotkania zwykle będą trwały około godziny (55 minut).

Aktualności

Dane Adresowe

Reditum Gabinet Fizjoterapii

47-224 Kędzierzyn-Koźle
ul. Piotra Skargi 23/3
Telefon: +48 790 856 143
Telefon: +48 500 003 927
E-mail: reditum@reditum.pl
Facebook: facebook

O nas

Świadczymy kompleksowe usługi fizjoterapeutyczne. Zapraszamy do zapoznania się z zakresem naszych działań, które skierowane są w stronę osób z dysfunkcjami narządu ruchu czyli układu neuro-mięśniowo-szkieletowego.